موضوع :

مواد پر کردنی سفید خوبه یا سیاه؟

دکتر اينجاست > تالار گفتگو > جراحی دهان > مواد پر کردنی سفید خوبه یا سیاه؟

+ اظهار نظر

۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۶
همونطور که میدونید دو نوع ماده پر کردنی برای ترمیم دندون استفاده میشه. من حدود 15 تا از دندونهام ترمیم شده و همگی هم سیاه هست ؟" چطوری میتونم اینارو رنگشون تغییر بدم؟
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۰
هیچ کاری نداره
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۱
قطعا پزشک شما هم به شما گفته که مواد پر کردنی سیاه بهتر از سفید هستش
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۳
ولی الان دیگه همه جنس مواد پرکردنی خیلی بهتر شده و مثل قدیم نیست که اون مواد سفید رنگ بعد از مدتی کم کم از بین بره. من هم چند تا دندون دارم که با آمالگام پر کردم و شروع کردم به تغییر اونها از آمالگام به کامپوزیت. از دکترتون بخواهید با مواد گرون و جنس خوب دندون هاتون رو پر کنه که چند سال بعد دوباره پوسیده نشه
asd
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۹

آمالگام خیلی از ونیر کامپوزیت بهتره. آمالگام خیلی دیرتر دوباره دچار پوسیدگی میشه ولی ونیر یا همون کامپوزیت تا یکی دو سال بعد از ترمیم دوباره خراب میشه حتی اگه خیلی مراقب هم بکنید. پس رنگ دندون ها براتون مهم نباشه سلامتی مهم تره. ولی اگه دیگه خیلی براتون مهمه می تونین روکش بکنین یا لمینت بکنین

۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۸

جنس آمالگام خیلی بهتر از اونیکی ماده سفیده

البته اگه زیبایی براتون مهمه به هیچ وجه با آمالگام پر نکنید که همیشه از کاری که کردین پشیمون خواهی بود

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۰

جنس آمالگام خیلی بهتر از کامپوزیته. ولی اگه دنبال زیبایی هستی و نمیخواهی بعد از آمالگام یک بار دیگه هم پول روکش دندون بدی بهتره از دکترت بخواهی با کامپوزیت برات پر کنه. چون اگه نگی ممکنه خودش برداره با آمالگام (همون ماده سیاهی که می گی) پر کنه و بعدش دیگه نمی شه کاری کرد.

امااااا.... اگه می خواهی دندونی که پر میکنی یه عمری برات بمونه بهتره با آمالگام پر کنی و اگه خواستی روکش کنی.

مساله مهم اینه که خیلی از دکترا می گن زیر روکش دندون محیط مناسبی برا پوسیده شدن دندون هستش.

پس بازم هرطوری حساب کنی آمالگام بدون روکش بهتره و باید قید زیبایی رو بزنی (البته اگه دندون های عقبه و تو دید نیست)

لطفا سوال/پاسخ خود را در این قسمت تایپ کنید
500