موضوع :

برادر دوستم به علت شیزوفرنی خودکشی کرد. الان هم نگران دوستمم

دکتر اينجاست > تالار گفتگو > اسکیزوفرنی ( شیزوفرنی) > برادر دوستم به علت شیزوفرنی خودکشی کرد. الان هم نگران دوستمم

+ اظهار نظر

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۱:۳۷
با سلام
من یه دوستی دارم که از زمان دبیرستان میشناسمش . خانوادشون همگی تحصیلکرده و آدم حسابی هستند ولی همشون به نوعی از بیماری های روحی و روانی رنج می برن. برادر دوستم همون زمان دبیرستان به علت بیماری شیزوفرنی خودکشی کرد و تاثیر خیلی بدی تو روحیه دوستم داشت. الان هم مدتیه که دوستم به خاطر شکست عاطفی ای که داشته دچار افسردگی شده و حرف از خودکشی می زنه. نگرانشم . نمیدونم چطوری می تونم کمکش کنم ؟؟
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۶
الان دوستتون هم حتما تو شرایط خیلی بد روحی قرار داره . احتمال داره سابقه ژنتیکی افسردگی داشته باشه برای همین موضوع خیلی مراقبش باشید . نزارید تتنها باشه.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۸
من پیشنهاد میکنم یه متخصص خوب اعصاب و روان پیدا کنید که مطمن باشه و با تجربه باشه. حتما ببرید پیش یک پزشک خوب اعصاب تا تحت نظر باشه
mbo
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۱:۴۸
حرف از خودکشی هم میزنه یا این فقط فکر شماست ؟ شاید دوست داشته باشه تنها باشه نمیشه که همش مراقبش باشید ولی سعی کنید به خانوادش بگید که در جریان روحیه بدش باشد بیشتر حواشو داشته باشن البته زیرچشمی طوری که نفهمه خودشم
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۱۹

می تونید به یکی از اعضای خانوادش بگید. چون همه کسانی که خود کشی می کنن از قبل نشونه هایی از خودشون نشون میدادن ولی خانواده بهشون بی تفاوت بوده. به نظر من حتما به خانواده اش بگید که بیشتر حواسشون به بچه شون باشه.

لطفا سوال/پاسخ خود را در این قسمت تایپ کنید
500