موضوع :

دختر 8 ساله ام خیلی دستشویی میره

دکتر اينجاست > تالار گفتگو > دوره خردسالی > دختر 8 ساله ام خیلی دستشویی میره

+ اظهار نظر

asd
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۱۱
سلام دوستان ممنون میشم تجربه خودتون رو در این زمینه بهم بگید
من یه دختر 8 ساله دارم که خیلی حرف گوش کن و خانمه خیلی ازش راضیم حتی تو این سن اعتقادات مذهبی هم داره . اما موضوعی هست که شدیدا ذهنم درگیره. دختر من چند روز خونه یکی از بستگان موند و بعد چند روز که برگشت یه عادتی پیدا کرده و اینه که وقتی میره دستشویی خیلی طول می کشه تا بیاد بیرون. و دفعات زیادی هم میره دستشویی جدیدا. میگم نکنه اونجا اتفاقی براش افتاده یا چیزی دیده یا شنیده که کنجکاویش زیاد شده و برای همین زیاد میره دستشویی ؟
asd
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۱۳

نمیدونم باید چه عکس العملی نسبت به این موضوع نشون بدم.باید تنبهش کنم یا ازش بپرسم مستقیم که تو دستشویی چیکار میکنی که انقدر طول میکشه ؟ شاید هم عفونت گرفته باشه و میسوزه که تند تند میره دستشویی. آخه ما خیلی با هم در این باره صحبت نمی کنیم و نخواستم روش به روی من باز بشه . برای همین موندم چیکار کنم ؟ تورو خدا اگه تجربه شو دارید کمک کنید .:ermm:

۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۹:۲۲

این سن سن کنجکاویشه ممکنه به اندام های خودش داره کنجکاوی میکنه و برای همین مدت زیادی توی دستشویی می مونه. نباید واکنش بدی نشون بدید باید وقتی میره دستشویی بعد یکی دو دقیقه صداش کنید بگید بدو بیا ما هم دستشویی داریم اینجوری دیگه نمیتونه مدت زیادی تو دستشویی بمونه.

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۳۷

کنجکاوی بچه ها در مورد بدنشون دیگه از همین سن و سالها شروع میشه و تا سن بلوغ و بعد از اون هم ادامه پیدا می کنن. طبیعیه دیگه کم کم متوجه تفاوت بدنشون با بزرگترا و هم سن و سالاشون می شن و تمایل پیدا می کنن چیزهای جدیدی یاد بگیرن و کنجکاویشون روز به روز هم بیشتر میشه. تنها کاری که می تونین انجام بدین اینه که اصلا حساس نباشید ولی دیگه نباید بچه تو این سن حساس رو خونه کسی حتی پدربزرگ مادربزرگش تنها بزارین . همه آدم ها سالم نیستن و باید خیلی مراقب بچه ها باشیم. دور از جون همه بچه ها اینهمه میبینیم بچه دزدی و کودک آزاری دور و برمون. هیچ وقت حتی دو ساعت بچتونو جز مهدکودک خونه کسی نزارین به هیچ عنوان

لطفا سوال/پاسخ خود را در این قسمت تایپ کنید
500